Konferencija „Matematika už lango“

1oooKartais sunku patikėti, jog matematiką lengva atrasti mus supančioje aplinkoje. Tačiau jau penktą kartą šį faktą Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje patvirtina konferencijos „Matematika už lango“ dalyviai.
oooŠiais metais kovo 13 dieną į mokytojos metodininkės Dalios Bendikienės ir Klaipėdos rajono matematikos mokytojų metodinio ratelio pirmininkės Aldonos Matulaitienės organizuojamą renginį susirinko mokiniai iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos, Hermano Zudermano gimnazijos, „Varpo“ gimnazijos, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos, Palangos senosios gimnazijos, Viešosios įstaigos „Vaivorykštės takas“ gimnazijos, Kretingalės pagrindinės mokyklos ir Plungės rajono Kulių gimnazijos.
oooTokia didelė dalyvių gausa rodo, jog domėjimasis matematika vis auga. Daugybė įvairiausių temų: tautiniai rūbai, maisto gaminimas, šokis, muzika, sportas, azartiniai žaidimai, kompiuterinė grafika…
oooSavo pranešimus pristatė Kulių gimnazijos moksleiviai: Almantė Petkutė (I g), Rugilė Petkutė (I g), Viktorija Urnėžaitė (II g), Mykolas Gargunas (II g). Moksleivius konsultavo mokytojos J. Černevičienė, D. Pušinskienė, I. Sungailienė.
oooKonferenciją pirmą kartą stebėjo viešnios: Klaipėdos universiteto mokslų daktarė Laura Šaltytė-Vaisiauskė ir lektorė doktorantė Marta Karaliutė. Taip pat atvyko ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė, kuri renginio pabaigoje visiems dalyviams įteikė padėkas bei, jos nuomone, geriausius projektus pristačiusius apdovanojo Švietimo skyriaus dovanėlėmis.
oooKonferencija „Matematika už lango“ paįvairina matematikos mokyklinę programą, kuri retkarčiais vien skaičiuojant įgrysta. Tai puikus būdas suprasti, jog matematika yra ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų. Be to, žiūrovai bei dalyviai praplečia savo akiratį. Taigi galime daryti išvadą, jog tokia mokymosi forma leidžia kūrybingiau pritaikyti skaičių mokslą savo aplinkoje.