Raudonų batelių diena

ooooTarptautinė Vaisiaus alkoholinio sindromo minėjimo diena (VAS)
ooooooooooooooooooooo– rugsėjo 9 d.

2oooPirmą kartą VAS diena buvo paminėta 1999 metų rugsėjo 9-ąją dieną, su tikslu didinti sąmoningumą alkoholio žalos nėštumo metu tema bei toleranciją ir paramą sergantiems šiuo sindromu. Devinto metų mėnesio devintoji diena pasirinkta neatsitiktinai – tam, kad dar kartą būtų priminta, jog besilaukianti moteris visus devynis nėštumo mėnesius turi nevartoti alkoholinių gėrimų.
oooŠią dieną Kulių gimnazijos 3g klasės mokiniai paminėjo prisijungdami prie akcijos „Raudonų batelių“ miestas. Paraginti mokyklos visuomenės sveikatos specialistės, mokiniai aktyviai ėmėsi iniciatyvos imituoti šios dienos simbolius – raudonus batelius, dėkodami savo mamoms už sąmoningumą, kad gimė sveiki ir mylimi ir kartu išreiškėme bendrystę su sergančiais vaikais. Po mokyklos visuomenės sveikatos specialistės informacinės paskaitėlės vyko diskusijos ir nutarėme, kad plačiau paskleisime žinią apie Vaisiaus alkoholinį sindromą, būdus jo išvengti, žinosime, kaip padėti tiems, kurie jau turi alkoholio sukeltų pažeidimų.
oooŠiemet didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į tai, kad VAS ne tik moters, bet ir mūsų visų atsakomybė. Itin didelė problema, susijusi su Vaisiaus alkoholiniu sindromu Lietuvoje yra informacijos trūkumas, todėl siekiant kurti sveikesnę bei laimingesnę visuomenę būtina šviesti jaunimą, šeimą planuojančias poras, atokesnes bendruomenes – skatinti atsakomybę bei sąmoningumą.
ooooooooooooooooooooooooPlungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
oooooooooooooooooooooooooooooooovisuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė