Saugus elgesys gatvėje

IMG_20220928_105920oooRugsėjo mėnuo mokyklinio amžiaus vaikams tapo didelių išbandymų ir naujovių pradžia, nes daugeliui kelias į mokyklą ir iš mokyklos reikalauja ypatingo atidumo ir drausmės. Todėl rugsėjo 28-tą dieną, Kulių gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė pakvietė priešmokyklinės klasės vaikučius į edukacinę – mokomąją pamokėlę, kurios tikslas supažindinti ir įtvirtinti saugaus elgesio gatvėse, keliuose, kiemuose įgūdžius, formuoti saugią ir sveiką gyvenseną. Paaiškėjo, kad ne visi vaikai moka tinkamai elgtis gatvėje ekskursijų, išvykų už darželio teritorijos ribų metu, menkos žinios apie saugų eismą, kelio ženklus bei jų reikšmes.
oooŠios valandėlės metu vaikai praktiškai mokėsi laikytis saugaus eismo taisyklių gatvėje, aptarėme kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja” ir pratinomės pereiti gatvę tam skirtoje vietoje, supratome kelio ženklų reikšmes: „Pagrindinis kelias”, „Poilsio vieta”, „Dviračių takas”, „Vaikai”, „Stop”.
oooPlungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras visiems vaikučiams padovanojo po atšvaitą ir šviesoforo spalvas imituojančius balionus, visuomenės sveikatos specialistė pademonstravo ir paaiškino apie atšvaito svarbą eismo dalyvių saugumui. Kilo šurmulinga diskusija, vaikai dalijosi savo įspūdžiais apie matytas eismo situacijas savo gyvenamoje aplinkoje.
ooooooooooooooooooooooooooPlungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
oooooooooooooooooooooooooooooooooovisuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė