Paminėjo žirgo metus

20230929_095937oooRugsėjo 29-osios rytą gimnazijos kiemas prisipildė šurmulio, juoko ir smalsių žvilgsnių – į „Medinių žirgelių rytmetį“ susirinkę pradinukai bei priešmokyklinukai išradingai paminėjo Žirgo metus! Į renginį atvykusi Žemaičių dailės muziejaus edukatorė A. Rudytė papasakojo, kodėl ši sukaktis tokia svarbi ir kaip ji susijusi su Plunge bei Žemaitija, kuo žirgai Žemaitukai išsiskiria iš kitų veislių ir kodėl žmogaus ir žirgo draugystė ypatinga.
oooKulių gimnazijos pradinukai dovanojo vieni kitiems bei į renginį iš Plungės lopšelio – darželio „Saulutė“ atvykusiems priešmokyklinukams nuotaikingus pasirodymus. Vėliau visi kartu vidiniame kieme mokėsi piešti žirgą ir spalvino jį gražiausiomis spalvomis. Ant naujosios scenos surengtose estafečių varžybose priešmokyklinukų grupėje sėkmė šypsojosi svečiams iš Plungės, o tarp pradinukų greičiausi buvo trečiokai! Jiems specialius prizus įteikė Žemaičių dailės muziejus, o likusieji gavo gimnazijos paguodos prizus.
oooŠis renginys – tai projekto „Atvira bendruomenės kultūros erdvė Kuliuose“, kuris įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis, dalis. Projekto vykdytojas: Plungės rajono Kulių krašto bendruomenė „Alantas“. Projekto partneriai: Kulių Kultūros centras, VšĮ „Domus alba“, Taško teatras, VšĮ Kintai Arts Residency, M. K. Čiurlionio namai, Asociacija Mano miestas Klaipėda, MB Classics – Opera Opus (Norvegija), Company B. Valiente (Norvegija), Plungės rajono savivaldybė, Klaipėdos jaunimo teatras, Kulių Gimnazija.
oooKartu už žaliąją, konkurencingą ir įtraukią Europą.