Išgirdo apie žuvies naudą ir „kepė“ suvenyrus

IMG_20240520_083339oooGegužės 20 dieną Kulių gimnazijos 1 ir 2 klasių mokiniai vėl dalyvavo Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ veiklose. Maždaug prieš mėnesį pradinukai buvo susitikę su ichtiologu iš Gamtos tyrimų centro, o šįkart iš Kauno VšĮ „Sveiki sveiki“ atvykusi edukatorė Daiva Lileikienė daugiau kalbėjo apie sveiką mitybą ir žuvies naudą organizmui.
oooVaikams teko prisiminti sveiko maisto piramidę, jie daugiau sužinojo apie jūros gėrybėse esančius vitaminus, baltymus ir omega 3 riebalų rūgštis, diskutavo apie sveikiausius žuvies paruošimo būdus, atsakinėjo į edukatorės klausimus. Smagiausia buvo antroji dalis, kai D. Lileikienė pakvietė mokinius kurti suvenyrus sau. Vaikai iš mėlyno modelino darė ilgus sliekus, kuriais apvyniojo šaukštelio arba šakutės kotelį, o paskui tą dalį dar papuošė nulipdytais spalvingais jūros gyviais. Papuošti įrankiai keliavo į konvekcinę krosnelę, kur „kepė“ apie 15 minučių – čia tam, kad modelinas pasidarytų kietas. Kiekvienas pradinukas savo pasidarytus suvenyrus galėjo pasiimti ir neštis namo.
oooPagal minėtą Pažintinės žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“ po kelių savaičių mažųjų kuliškių dar laukia išvyka į žuvivaisos ūkį.
oooooooooooooooooooooooooooooooKulių gimnazijos 2 klasės mokytoja Lina Motužienė