Kulių pradinukai kilnojo upėtakius ir eršketus

qrfoooDžiaugsmingi krykštavimai ir nuostabos kupinos akys – tokios emocijos atsispindėjo Kulių gimnazijos 1 ir 2 klasės mokinių veiduose, kai birželio 11 d. jie įžengė į Žuvininkystės praktinio mokymo centrą, esantį Žemaičių Naumiestyje (Šilutės raj.).
oooPaskutinė mokslo metų diena pirmokams ir antrokams buvo ne tik labai smagi, bet ir įsimintina. Vaikai dalyvavo jau trečioje Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ veikloje, taip pat gavo dovanų – kuprines ir maisto dėžutes. Šįkart projekto rengėjai – Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos – suorganizavo mokiniams išvyką į Žuvininkystės praktinio mokymo centrą.
oooSektoriaus vadovas Jonas Dyglys supažindino vaikus su akvakultūros vystymosi Lietuvoje istorija, papasakojo apie žuvininkystės ūkius, naudojamą įrangą ir technologijas, apie auginamų žuvų rūšis ir kt.
oooPraktinė dalis pradinukams buvo ypač smagi – juk ne kasdien gali rankoje palaikyti didelę žuvį! Vaikai apžiūrėjo Žuvininkystės praktinio mokymo centro uždaros apytakos akvakultūros sistemas, susipažino čia auginamomis žuvimis ir jų gyvenimo ypatumais, bėrė joms maistą ir kiekvienas galėjo pakilnoti upėtakį bei eršketą. Beje, pastaroji žuvis, kaip sužinojo vaikai, gyvena net iki 100 metų!
ooooooooooooooooooooooooooKulių gimnazijos 2 klasės mokytoja Lina Motužienė