tolerancijos miestas

Patalpinta | Komentarai negalimi

MicrosoftTeams-image (7)

Patalpinta | Komentarai negalimi

„Laimingas – kai sveikas“

246681951_362472495638277_3920217558588882850_noooPasaulinės obuolio dienos akcija. Paskutiniai atgarsiai… 2021 m. spalio 21 dieną, vykdant sveikatingumo projektą „Laimingas – kai sveikas“, Kulių gimnazijoje nuotaikingai  buvo paminėta pasaulinė obuolio diena. Šiai dienai paminėti buvo organizuojama akcija „OBUOLĮ VALGAI – SVEIKAS AUGI!“.
oooVisą savaitę,  nuo pačių mažiausių iki pačių didžiausių Kulių gimnazijos mokinukų domėjosi obuoliu: jo sandara, nauda sveikatai ir net nuotaikai. Obuolius piešė, lipdė, juos ragavo, iš jų gamino, matavo jo sandarą, masę ir panašiai. Mokiniai ir mokytojai išradingai ir netradiciškai panaudodavo obuolius pamokose. Žinoma nepamiršdami obuoliukų ir paragauti, draugą pavaišinti, pyragą iškepti, jį džiovinti. Taip linksmai „kvepiančiai“ visi minėjom obuolio dieną linkėdami visiems geros nuotaikos ir puikios sveikatos. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šios akcijos.  Ir kaip sakoma NESIRAUKYK – GERIAU OBUOLĮ KRAMTYK!:) Nuotraukų galerija iš akcijos

PRAŠOM, OBUOLIUKĄ…

Fiksavimas

oooObuolio gimtadienio rytą – spalio 21-ąją, mokyklos visuomenės sveikatos specialistė vaikučius pasitiko pilna obuolių pintine, kviesdama pasivaišinti ir priminti jog obuolius valgyti labai sveika. Ta proga paruošė plakatą – „sienelę“ prie kurios labai noriai fotografavosi patys mažiausi mūsų ugdytiniai. Ši diena – tinkama proga priminti ir prisiminti sveikos mitybos bei gyvensenos principus. Obuolys – vertingas vaisius, dažną dieną džiuginantis mus ant pietų stalo. Šiemet pagerbėme šį skanų ir vertingą vaisių prisijungdami prie mokykloje paskelbtos akcijos „Obuolį valgai – sveikas augi!“. Visa bendruomenė nuo ankstyvo ryto buvo kviečiama vaišintis obuoliais, linkint  vieni kitiems džiaugsmo, laimės ir sveikatos. Visą dieną kiekviename mokyklos kampelyje kvepėjo obuoliais, nes ne tik gardžiavomės jais, bet ir gaminome maistą, piešėme, spalvinome, darėme darbelius, eksperimentavome…
oooLabai smagu, kai tokios edukacinės veiklos suburia visus bendram tikslui: skatinti valgyti kuo daugiau šviežių vaisių, linksmintis draugų būryje, ugdytis sveikos gyvensenos įgūdžius.
ooooooooooooooSkatinkime vaikus valgyti kuo daugiau obuolių!

Žaliosios olimpiados odisėja

nn

Paminėjome Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

FiksavimasoooVakar aštuntokams buvo kiek neįprasta biotechnologijų pamoka, nes ji buvo skirta paminėti  Pasaulinę psichikos dieną.
oooPsichikos sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Siekiant geresnės žmonių psichikos sveikatos svarbiausia yra stiprinti psichinį atsparumą. Viena iš psichinės sveikatos krypčių – mokėti įveikti pyktį.
oooPamokoje dalyvavo visuomenės priežiūros specialistė I. Lapienė, kurios pagalba mokiniai stengėsi  išbandyti  pykčio mažinimo būdus. Kiekvienas mokinys išbandytu  būdus mėgins pritaikyti praktiškai įvairiose situacijose.
oooooooooooommmmmmmoooooooooooBiologijos mokytoja Judita Narutavičienė

rusu kalbaDaugiau informacijos

Patalpinta | Komentarai negalimi

obuolys

Patalpinta | Komentarai negalimi

„MoMoLab“ laboratorija „Jaunasis tyrėjas“

20211008_075643oooPenktadienio ryte daugeliui mokinių, tėvelių ir mokytojų sukėlė nuostabą prie mokyklos stovintis vilkikas. O kas gi čia? Ogi mūsų mokyklą, spalio 8 dieną, aplankė   „MoMoLab“ laboratorija „Jaunasis tyrėjas“. Vizito į mokyklą tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. 6-8 ir I-IIIg klasių mokiniai turėjo galimybę pabūti jaunaisiais mokslininkais ir atlikti įvairius tyrimus. Vilkiko laboratorijoje mokiniai prisiminė mikroskopo sandarą, kaip pasiruošti mėginius ir stebėjo burnos epitelio gleivinės ląsteles, mieliagrybius ir bakterijas. Kita mokinių grupė visą dieną dalyvavo paviršinio vandens kokybės nustatymo ir vandens ekologinės būklės įvertinimo pagal makrobestuburių sudėtį tyrimuose. Pagal gautus duomenis mokiniai nustatė, kad  mūsų Alanto upelio vanduo yra vidutiniškai švarus. Daugelį mokinių sužavėjo dermatoglifikos (pirštų anspaudų) tyrimai, įrodę, kad kiekvieno piršto anspaudas yra unikalus.
oooDžiugu, kad suteikta galimybė vaikams bent trumpam sudalyvauti netradicinėse pamokose. Švytintys mokinių veidai, emocijos parodė, kad tokios veiklos sužadina mokinius domėtis gamtos mokslais. Edukacijų foto akimirkos
oooooooooooooooooooooooooooooooooooBiologijos mokytoja Judita Narutavičienė

nuotraukaoooRugsėjo 30 d. IV g klasės mokiniai vyko į Plungės bendradarbystės centrą „Spiečius“. https://www.verslilietuva.lt/paslaugos/spiecius/spiecius-plungeje/
oooTai „Versli Lietuva“ sukurta aktyvaus verslo erdvė, pritaikyta smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams auginti ir plėsti savo verslus, stiprinti verslumo kompetencijas, bendradarbiauti tarpusavyje ir taip rasti naujus verslo partnerius. Direktorius Alius Feliksas Valys pristatė bendradarbystės centrą „Spiečius“ Plungėje ir papasakojo, kad tokių inkubatorių verslui įkurta trylikoje Lietuvos miestų: Alytuje, Ukmergėje, Visagine, Birštone, Plungėje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Rokiškyje, Utenoje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Marijampolėje bei pakvietė gimnazistus ateityje realizuoti svajones – kurti savo verslą bei naudotis šiomis paslaugomis.

Patalpinta | Komentarai negalimi