PRAŠOM, OBUOLIUKĄ…

Fiksavimas

oooObuolio gimtadienio rytą – spalio 21-ąją, mokyklos visuomenės sveikatos specialistė vaikučius pasitiko pilna obuolių pintine, kviesdama pasivaišinti ir priminti jog obuolius valgyti labai sveika. Ta proga paruošė plakatą – „sienelę“ prie kurios labai noriai fotografavosi patys mažiausi mūsų ugdytiniai. Ši diena – tinkama proga priminti ir prisiminti sveikos mitybos bei gyvensenos principus. Obuolys – vertingas vaisius, dažną dieną džiuginantis mus ant pietų stalo. Šiemet pagerbėme šį skanų ir vertingą vaisių prisijungdami prie mokykloje paskelbtos akcijos „Obuolį valgai – sveikas augi!“. Visa bendruomenė nuo ankstyvo ryto buvo kviečiama vaišintis obuoliais, linkint  vieni kitiems džiaugsmo, laimės ir sveikatos. Visą dieną kiekviename mokyklos kampelyje kvepėjo obuoliais, nes ne tik gardžiavomės jais, bet ir gaminome maistą, piešėme, spalvinome, darėme darbelius, eksperimentavome…
oooLabai smagu, kai tokios edukacinės veiklos suburia visus bendram tikslui: skatinti valgyti kuo daugiau šviežių vaisių, linksmintis draugų būryje, ugdytis sveikos gyvensenos įgūdžius.
ooooooooooooooSkatinkime vaikus valgyti kuo daugiau obuolių!

Žaliosios olimpiados odisėja

nn

Paminėjome Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

FiksavimasoooVakar aštuntokams buvo kiek neįprasta biotechnologijų pamoka, nes ji buvo skirta paminėti  Pasaulinę psichikos dieną.
oooPsichikos sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Siekiant geresnės žmonių psichikos sveikatos svarbiausia yra stiprinti psichinį atsparumą. Viena iš psichinės sveikatos krypčių – mokėti įveikti pyktį.
oooPamokoje dalyvavo visuomenės priežiūros specialistė I. Lapienė, kurios pagalba mokiniai stengėsi  išbandyti  pykčio mažinimo būdus. Kiekvienas mokinys išbandytu  būdus mėgins pritaikyti praktiškai įvairiose situacijose.
oooooooooooommmmmmmoooooooooooBiologijos mokytoja Judita Narutavičienė

rusu kalbaDaugiau informacijos

Patalpinta | Komentarai negalimi

obuolys

Patalpinta | Komentarai negalimi

„MoMoLab“ laboratorija „Jaunasis tyrėjas“

20211008_075643oooPenktadienio ryte daugeliui mokinių, tėvelių ir mokytojų sukėlė nuostabą prie mokyklos stovintis vilkikas. O kas gi čia? Ogi mūsų mokyklą, spalio 8 dieną, aplankė   „MoMoLab“ laboratorija „Jaunasis tyrėjas“. Vizito į mokyklą tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. 6-8 ir I-IIIg klasių mokiniai turėjo galimybę pabūti jaunaisiais mokslininkais ir atlikti įvairius tyrimus. Vilkiko laboratorijoje mokiniai prisiminė mikroskopo sandarą, kaip pasiruošti mėginius ir stebėjo burnos epitelio gleivinės ląsteles, mieliagrybius ir bakterijas. Kita mokinių grupė visą dieną dalyvavo paviršinio vandens kokybės nustatymo ir vandens ekologinės būklės įvertinimo pagal makrobestuburių sudėtį tyrimuose. Pagal gautus duomenis mokiniai nustatė, kad  mūsų Alanto upelio vanduo yra vidutiniškai švarus. Daugelį mokinių sužavėjo dermatoglifikos (pirštų anspaudų) tyrimai, įrodę, kad kiekvieno piršto anspaudas yra unikalus.
oooDžiugu, kad suteikta galimybė vaikams bent trumpam sudalyvauti netradicinėse pamokose. Švytintys mokinių veidai, emocijos parodė, kad tokios veiklos sužadina mokinius domėtis gamtos mokslais. Edukacijų foto akimirkos
oooooooooooooooooooooooooooooooooooBiologijos mokytoja Judita Narutavičienė

nuotraukaoooRugsėjo 30 d. IV g klasės mokiniai vyko į Plungės bendradarbystės centrą „Spiečius“. https://www.verslilietuva.lt/paslaugos/spiecius/spiecius-plungeje/
oooTai „Versli Lietuva“ sukurta aktyvaus verslo erdvė, pritaikyta smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams auginti ir plėsti savo verslus, stiprinti verslumo kompetencijas, bendradarbiauti tarpusavyje ir taip rasti naujus verslo partnerius. Direktorius Alius Feliksas Valys pristatė bendradarbystės centrą „Spiečius“ Plungėje ir papasakojo, kad tokių inkubatorių verslui įkurta trylikoje Lietuvos miestų: Alytuje, Ukmergėje, Visagine, Birštone, Plungėje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Rokiškyje, Utenoje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Marijampolėje bei pakvietė gimnazistus ateityje realizuoti svajones – kurti savo verslą bei naudotis šiomis paslaugomis.

Patalpinta | Komentarai negalimi

svetainei

Patalpinta | Komentarai negalimi

final-animation1 ir 3 kl. mokiniams per muzikos pamoką vyko „Taško“ teatro (Klaipėda) edukacija „Ritmas ir muzika“. Ją vaikai baigė muzikuodami pačių pagamintais būgneliais. Per visą edukaciją šypsenos nedingo nuo vaikų veidų.
oooooooooooooooooAkimirkos iš muzikos pamokos „Ritmas ir muzika“.

Patalpinta | Komentarai negalimi

Pasaulinė širdies diena

4ooo2021-09-29 mūsų gimnazijoje buvo paminėta Širdies diena skirta Pasaulinei širdies dienai. Pasaulinė širdies federacija ragina paminėti Pasaulinę širdies dieną ir pažadėti savo širdžiai, artimojo širdžiai sveikiau gyventi bei skatinti tai daryti kitus, padėti aplinkiniams tai padaryti. 2021 metų šūkis: Tegu širdis sujungia!
oooTa proga mokiniai pasipuošė raudonomis popierinėmis širdelėmis – Vaiko širdies asociacijos simboliais. Informacinėse paskaitėlėse lauke dalyvavo priešmokyklinė, ikimokyklinės grupių vaikai su savo auklėtojomis, bei 3-4 klasių mokiniai. Susitikimų metu mokyklos visuomenės sveikatos specialistė patarė vaikams kaip reikia elgtis, maitintis, judėti,  kad širdelė išliktų sveika. Skaityti toliau