Lietuvos žydų genocido atminimo diena

Photo (9)oooRugsėjo 22 d. Kulių kultūros centras minėjo Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, o Kulių gimnazija buvo ne tik šio renginio dalyvis, bet ir partneris, prisidėjęs prie Plungės r. sav. 8-IVg kl. mokinių informacinės konferencijos „Žydų bendruomenės reikšmė miestelių raidai ir gyvybingumui“ organizavimo.
oooDžiaugiamės, kad šiltą ir saulėtą dieną į konferenciją atvyko 187 moksleiviai ir juos mokantys mokytojai iš 9 rajono ugdymo įstaigų!
oooPranešimus mokiniams skaitė istorikė, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė, Plungės r. savivaldybės vyr. specialistas paveldosaugininkas istorikas Gintaras Ramonas, Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondos direktorius, žurnalistas, knygos „Pasaulio plungiškiai maižiešiai“ autorius Eugenijus Bunka, kuliškė istorikė, buvusi ilgametė Kulių vidurinės mokyklos direktorė Zuzana Jankevičienė bei Kulių gimnazijos istorijos mokytojas Kazimieras Garasimavičius. Jų pranešimai buvo įtraukiantys, kviečiantys susimąstyti ir padedantys suvokti, kokia trapi yra tikrovė, kurioje gyvename ir kaip greitai galime jos netekti.
oooPaskanavę sočių žydiškų valgių – saldaus morkų troškinio Cimeso ir bulvinių blynų – mokiniai dalyvavo atminimo paminklų, skirtų Kulių žydų sinagogai ir pasaulinio garso rabinui J. Š. Kaganemanui, atidengime, vėliau Kulių kultūros centre žiūrėjo dokumentinį filmą apie Holokausto žiaurumus išgyvenusį Lietuvos kalbininką, žodynininką Chackelį Lemcheną.