„Laimingas – kai sveikas 2024“

Penktoji diena

Vaikų vasaros poilsio stovykla pradinių klasių mokiniams
„Laimingas – kai sveikas 2024“

oooPasibaigus mokslo metams 1-4 klasių mokinius Kulių gimnazija  pakvietė į teminę vasaros dienos stovyklą „Laimingas – kai sveikas 2024,  ŠVYTURIAI“, kuri vyko  birželio 17-21 dienomis. Stovykloje, gavus  Plungės r. savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų dalinį finansavimą, turiningai laiką leido 24 mokiniai.  Programoje numatytas veiklas įgyvendino pradinių klasių mokytojos.
oooStovyklos metu mūsų gimnazijos pradinukai  keliavo, judėjo, bendravo, patyrė naujų ir įdomių dalykų.
oooPirmąją stovyklos dieną vaikai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą su sveikatos specialiste I.Lapiene, vyko edukacija „Švyturėliai“ su policijos pareigūne L.Jociene. Birželio 18 d. bendradarbiaujant su M.R. ir K.R.  tėčiu Mariumi Riauka vyko įtraukianti  keramikos edukacija „Švyturiai“. Edukacijos  metu vaikai lipdė iš molio švyturius bei mokėsi lietuviškų sportinių žaidimų. Stovyklos metu organizuotos įvairios  išvykos: į skautišką Baltučių sodybą, Gargždų progimnazijos „Krantas“ geologijos muziejų, Gargždų parką, į Nidos švyturį, prie Baltijos jūros. Išvykų metu stovyklautojai užsiėmė įvairia veikla. Geologijos muziejuje susipažino su įvairiais akmenimis, bandė patikrinti ar tikras deimantas, gamino iš akmenukų pakabukus. Skautų sodyboje vyko skautiška edukacija: lipimas siena,  nusileidimas lynais, kliūčių ruožo įveikimas, skautiškos duonelės kepimas ir kiti įvairūs žaidimai.
ooo2024 m. Klaipėdos ir Neringos savivaldybės paskelbė  Švyturio metais. 2024 m. minimos 140-osios Baltojo švyturio  ir 150-osios Nidos švyturio įžiebimo metinės.  Stovyklos metu mokiniai taip pat nemažai laiko leido susipažindami su švyturiais, jo svarba lietuvių liaudies gyvenime. Stovyklautojai piešė, lipdė, tapė švyturius bei  dalyvavo edukaciniame  užsiėmime Nidos švyturyje. Jo metu vaikai spalvino sau medinį švyturį, atliko įvairias užduotis, lipo į Nidos švyturį.  Po edukacijos  aplankė Parnidžio kopą bei saulės laikrodį. Laisvalaikį smagiai leido prie jūros.
oooVisos stovyklos dienos  buvo spalvingos ir kitokios savo veiklomis. Vaikai  vasaros atostogas pradėjo kupini įspūdžių. Dėkojame visiems buvusiems kartu!
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooSoc. pedagogė Vilma Gusčiuvienė